fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Distanční výuka 22.3.-26.3.2021

Distanční výuka 22.3.-26.3.2021

  • Kristýna Kosová
  • 22.3.2021

Ahoj Motýlci, 
v tomto týdnu distanční výuky nás čeká téma Velikonoce. Cílem toho týdne je seznámit děti s tradicemi českých Velikonoc a s velikonočními symboly.

Přejeme Vám krásné dny před Velikonocemi, hezky si Velikonoce užijte s rodinou, ikdyž je nebudeme asi trávit tak, jak jsme zvyklí. Můžete si doma nabarvit vajíčka, zasázet osení, upléct hodovačku a říct nejbližší rodině básníčku a vykoledovat si odměnu. Nebo se můžete inspirovat v zahraničí, kde je zvykem si velikonoční dobroty najít (rodiče mohou schovat sladkosti na zahradě nebo po bytě). smiley 

Přestože se letos zápisy do prvních tříd nejspíš uskuteční bez přítomnosti dětí, nezapomeňte s dětmi i nadále opakovat znalosti jména sebe a členů rodiny, datum narození, svou adresu. Také trénujte s dětmi, aby se uměly podepsat svým jménem tiskacími písmeny (např. ADÉLA, MATOUŠ, LENKA...).

A předškoláci nezapomeňte rodičům také doma pomáhat - uklízejte si pokojíček a zkuste si ho vysát, pomáhejte pověsit nebo srovnat prádlo nebo se zeptejte rodičů, jestli zrovna nepotřebují s něčím pomoci, například při vaření.

Rodiče Motýlků, na následující dva týdny jsme pro děti připravily dokument, ve kterém jsou nápady a návrhy na výtvarné a tvořivé činnosti. Dokument se jmenuje DOBROVOLNÉ VÝTVARNÉ TIPY VELIKONOCE.  Můžete se zde inspirovat a něco si s dětmi vytvořit. Upozorňuji, že je to dobrovolné, protože při zadávání výtvarných činností nám spoustu z Vás telefonovalo, že nemáte doma potřebné výtvarné vybavení a vzhledem k současné situaci, je nelze ani koupit (jsou zavřená i papírnictví), což samozřejmě chápeme. Pokud si něco vyberete a vyrobíte, dejte to mezi úkoly, které nám odevzdáváte. 

Dokument Odkaz
Pondělí 22.3.2021
Stáhnout
DOBOVOLNÉ výtvarné tipy na Velikonoce
Stáhnout
Úterý 23.3.2021
Stáhnout
Středa 24.3.2021
Stáhnout
Čtvrtek 25.3.2021
Stáhnout
Pátek 26.3.2021
Stáhnout