Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Květen u Kočiček

Květen u Kočiček

  • Katka Čadková
  • 25.5.2022

Začátek května byl ve znamení vyrábění dárečků a přáníček pro maminky. Probíhalo také natáčení basedíky,která byla maminkám věnována. Děti byly velmi šikovné. Doufáme, že se Vám jejich vystoupení líbilo. 

V první polovině měsíce jsme si povídali také o miminkách. Děti se navzájem na fotografiích poznávaly a porovnávaly, velmi jsme se při těchto činnostech nasmáli (tímto děkuji za zapůjčení fotografií). Povídali jsme si také o členách naší rodiny nebo o tom, jak se o miminko pečuje. 

V druhé polovině měsíce, jsme se zaměřeli na téma CO RÁDI JÍME, kde děti měly možnost zapojit se do pečení dortu, který se jim velmi povedl.  

Konec měsíce provází téma JAK BAREVNÁ JE KVETOUCÍ PŘÍRODA, kde si povídáme především o počasí a proměnách přírody. Procvičujeme také předmatematickou a předčtenářskou gramotnost, ale také na zdokonalení řečových dovedností dětí.

Celý měsíc jsme aktivně trávili čas na školní zahradě, kde děti mají možnost hry s rozmanitými prvky (stavebnice,barbíny, dům pro panenky, vodovky, omalovánky a mnoho dalších).

Během května jsme se také naučili několik nových básní a písní (Muzikantská rodina, Duha, Točíme kolečko),vyráběli jsme a tvořili, ale také hráli mnoho pohybových her, které rozvíjí hrubou motoriku dětí. 

To jak jsme si měsíc květen užili, můžete vidět na fotografiích: 

https://msdoliky.rajce.idnes.cz/Kveten_u_Kocicek/