fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar


Říjen u Kočiček

Říjen u Kočiček

  • Katka Čadková
  • 28.9.2019

ŘÍJEN:

Důležité termíny:

1.10. (úterý) proběhne Vánoční focení

24.10. (čtvrtek) VÝLET - hurá za poznáním! Celodenní výlet pro přihlášené děti - info v šatně třídy 

Říjen byl ve znamení PLODŮ PODZIMU. Učili jsme se o tom, jaké plody rostou na poli, na zahradě, ale i v lese. Procvičili jsme si názvy ptáků a následně si vyrobili sovy, které už nás zdobí cestu do naší šatny. 

Začátkem října jsme opakovali geometrické tvary, které jsme skládali  z víček. Hráli jsme různé pobybové hry, kde se geometrické tvary objevovaly, ale i jsme vyplňovali pracovní listy, které byly na geometrické tvary zaměřeny. Děti si vystříhaly a nalepily panáčky z geometrických tvarů,ale také si vyrobily draky, které zdobí naši šatnu. Stavěli jsme z kostek, na přání dětí jsme společně vymysleli opičí dráhu a také jsme oslavili svátky dětí. Když nám počasí přálo, trávili jsme čas na zahradě a to především jízdou na kolech,odrážedlech, či stavěním v písku nebo hrabáním listí.

Velkým tématem byly plody zahrady. Děti poznávaly ovoce po hmatu, malovaly ovocné stromy a také obtiskávaly ovoce na mísy. Děti si zahrály pohádku O  velké řepě, kterou  následně i modelovaly. Věnovali jsme se také počítání, kdy děti přiřazovaly vždy určitý počet hraček, k danému počtu. 

Naučili jsme se toho hodně a teď hurá vkročit do dalšího měsíce!